Rota Mühendislik

Müşterilerimize kaliteli ve sorunsuz hizmet sunmak hedefimizdir.

Üye Ol veya Giriş Yap

Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje Tamir Tadilat

Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje Tamir Tadilat Doğalgaz Tesisatı. Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje İşleriniz İçin Bizimle İletişime Geçiniz. Çekmeköy Doğalgaz Tesisatçısı Rota Mühendislik Uzman Kadrosu İle Hizm...

Rota Mühendislik

0532 421 12 40 Mesaj Yaz
Cihazınızı yan çevirin resim büyüsün!
Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje Tamir Tadilat

Kodu: 7507 - Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje Tamir Tadilat

0216 471 25 79 0532 421 12 40

Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan, Proje Tamir Tadilat

Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı plan, proje işleriniz için bizimle iletişime geçiniz. Çekmeköy Doğalgaz Tesisatçısı Rota Mühendislik uzman kadrosu ile hizmetinizde. Her türlü işleriniz için bizden fiyat teklifi isteyebilir, sorularınızı bize ulaşarak sorabilirsiniz.

  • Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Döşeme
  • Çekmeköy Doğalgaz Proje ve Değişikliği
  • Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan Değişikliği
  • Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Tadilat ve Tamiri
  • Çekmeköy Doğalgaz Kolon Tesisatı
  • Çekmeköy Kombi Değişimi Uygunluk Belgesi
  • Çekmeköy Doğalgaz Soba Tesisatı
  • Her türlü doğalgaz tesisatı plan proje tamir tadilat işeleriniz için bize ulaşın
Çekmeköy Doğalgaz Tesisatı Plan Proje Mekanik tüm tesisat işleriniz doğalgaz tesisatı Çekmeköy plan proje ve gaz açma işleri ana hat ve ana kolon işleri yetkili igdaş ustlarımız tarafından yapılır.

Notu: 5,0 Yıldız - Toplam Oy: 2

7507 - Rota Mühendislik

Sizin için seçtiklerimiz

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı
Doğal gaz tesisatı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Konutlardan endüstriyel tesislere kadar kullanılan doğalgaz, projelere göre farklılık gösterir. Konutlar, Merkezi sistemler, fırınlar, endüstriyel alanlar ve daha pek çok farklı kullanım alanları için doğal gaz tesisatları da projelere göre farklılık gösterir.
Gaz Borularının Döşenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar
İç tesisat boruları, kesinlikle taşıyıcı yapı elemanı olarak kullanılmamalıdır.
Doğalgaz boruları tüm bağlantılarda kesin sızdırmaz olmalıdır. Tesisat işletmeye alınmadan önce mukavemet ve sızdırmazlık testleri mutlaka yapılmalıdır.
Doğal gaz boruları herhangi bir darbeye maruz kalmayacak şekilde montaj yapılmalıdır.
Doğal gaz boruları duvara plastik ve çelik dübelli kelepçelerle tespit edilmelidir. İç tesisat duvara paralel olmalı, düşey borular özel kelepçelerle sıkılmalı, yatay borularda kelepçe veya askılarla taşınmalıdır. Askı ve kelepçeler yangına dayanıklı olmalıdır. Kelepçeler mümkün olduğu kadar cihazlara ve dirseklere yakın yerleştirilmelidir.
Doğal gaz boruları yanıcı maddelere yakın monte edilmemelidir. Zaruri olarak monte edilmesi
gerekiyorsa boru ile yanıcı madde arası kolay tutuşmayan ve yanmayan bir malzeme ile ayrılmalıdır.
Korozyona karşı doğal gaz boruları yağlı boya ile boyanmalıdır. Bunun için borular pastan, alev alacak maddelerden, yağ, sıvı, kir ve tüm nemlilik yapacak öge ve ortamdan arındırılarak boyamaya hazır hale getirilir. Sonra koruyucu astar boya ve üzerine yağlı boya yapılmalıdır.
Statik elektriklenmelere ve elektrikle çalışan kombi, manyetolu çakmaklı ocaklar, sıva altında kabloya temas eden kelepçe vs’den kaynaklanan elektrik kaçaklarına karşı doğal gaz tesisatı korunmalı ve gerekli tedbirler alınmalıdır.
Doğal gaz boruları gaz dağıtım işletmesi tarafından her zaman kolayca görülebilecek, kontrol
edilebilecek ve gerektiğinde kolayca müdahale edilebilecek yerlerden geçirilmelidir. Doğal gaz tesisatı uygulamalarında sıva altı tesisat uygun görülmemektedir.
Doğal gaz boruları ile telefon, elektrik hatları ve sıcak, kızgın akışkan boruları arasında en az 15 cm’lik bir mesafe olmalıdır. 380 V ve üzerindeki elektrik hatları için bu mesafe en az 300cm olmalıdır. Doğal gaz boruları ne başka bir boru tesisatına mesnetlenmeli, ne de kendisi başka bir tesisatın taşıyıcısı olmamalıdır.

Doğalgaz Tesisatı

çekmeköy doğalgaz projesi çekmeköy doğalgaz proje çizimi çekmeköy igdaş onalı proje çizimi çekmeköy igdaş proje değişikliği çekmeköy onaylı doğalgaz projesi çekmeköy doğalgaz projesi çizimi çekmeköy doğalgaz projesi yapan firmalar çekmeköy istanbul doğalgaz proje şirketi doğalgaz tesisatçı doğalgaz proje işlemleri
0532 421 12 40